- V shaped base
- Strong 240gsm reinforced board
- Reinforced manilla suspension files
- Pack of 25
- Colour: Blue
- Size: Foolscap
<
>
Elba Suspension File Manilla Foolscap Blue (25 Pack) 100331168
10 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Size | Foolscap |
| Capacity | 15mm |
| Form | V-Base Files |
| For Use In | Filing Cabinets |
| Dimensions | 240x387mm |
| Runner Width | 387mm |
| Grammage | 240gsm manilla |
| Material | Manilla |
| Manufacturer | Hamelin |
| Warranty | Lifetime Guarantee |
Product Information
| Brand | Elba |
| Type | Suspension File & Accessories |
Description
These Elba Ultimate Verticflex suspension files are made from strong 240gsm manilla, reinforced with cotton fibres for maximum resistance and durability. Suitable for filing foolscap sized documentation, these suspension files feature a V shaped base and are supplied in a pack of 25 blue files.
Alternative Products
-
Product Code: TW786544 Stock Available
-
Product Code: TW786521 Stock Available
-
Product Code: TW786506 Stock Available
-
Product Code: TW781433 Stock Available
-
Product Code: TW78050123 Stock Available
-
Product Code: TW7804621 Stock Available
-
Product Code: TW780458 Stock Available
-
Product Code: TW7804119 Stock Available
-
Product Code: TW7802036 Stock Available
-
Product Code: TW717503 Stock Available
-
Product Code: TW7062517 Stock Available
-
Product Code: TW7062147 Stock Available
-
Product Code: 28333ACCurrently out of Stock
-
Product Code: TW137724 Stock Available
-
Product Code: TW137711 Stock Available
-
Product Code: BX1210815 Stock Available
-
Product Code: BX010108 Stock Available
-
Product Code: BX010006 Stock Available
-
Product Code: BX802128 Stock Available
-
Product Code: BX802109 Stock Available
-
Product Code: 3M93619Currently out of Stock
-
Product Code: KF21018370 Stock Available
-
Product Code: BX0924410 Stock Available
-
Product Code: MS7800840 Stock Available
-
Product Code: KF210011207 Stock Available
