- Pack of 50
- Colour: Green
- Size: Foolscap
- V shaped base
- Reinforced manilla suspension files
- Strong 240gsm reinforced board
<
>
Elba Suspension File Foolscap Green (50 Pack) 100331250
10 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Green |
| Size | Foolscap |
| For Use In | Filing Cabinets |
| Form | V-Base Files |
| Dimensions | 240x387mm |
| Capacity | 15mm |
| Material | Manilla |
| Recycled Product | Minimum 70% Recycled Material |
| Manufacturer | Hamelin |
| Grammage | 240gsm |
| Runner Width | 387mm |
| Warranty | 5 Years |
Product Information
| Brand | Elba |
| Type | Suspension File & Accessories |
Description
These Elba Ultimate suspension files are made from strong 240gsm manilla, reinforced with cotton fibres for maximum resistance and durability. Suitable for filing foolscap sized documentation, these suspension files feature a V shaped base and are supplied in a pack of 50 green files.
Alternative Products
-
Product Code: TW786544 Stock Available
-
Product Code: TW786521 Stock Available
-
Product Code: TW786506 Stock Available
-
Product Code: TW781433 Stock Available
-
Product Code: TW78050123 Stock Available
-
Product Code: TW7804621 Stock Available
-
Product Code: TW780458 Stock Available
-
Product Code: TW7802036 Stock Available
-
Product Code: TW717503 Stock Available
-
Product Code: TW7062517 Stock Available
-
Product Code: TW7062147 Stock Available
-
Product Code: 28333ACCurrently out of Stock
-
Product Code: TW137724 Stock Available
-
Product Code: TW137711 Stock Available
-
Product Code: BX1210815 Stock Available
-
Product Code: BX0120010 Stock Available
-
Product Code: BX010108 Stock Available
-
Product Code: BX010006 Stock Available
-
Product Code: BX802128 Stock Available
-
Product Code: BX802109 Stock Available
-
Product Code: 3M93619Currently out of Stock
-
Product Code: MS7800840 Stock Available
