- Size: foolscap
- 30mm base can hold up to 300 sheets
- Made from durable polypropylene
- Assorted colours: 2 each of blue, pink, purple, green and orange
- Pack of 10
- Linkable, colour coded bars and repositionable tabs
<
>
Rexel Multifile Extra Linkable File 30mm Assorted (Pack of 10) 2102574
7 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Assorted |
| Size | Foolscap |
| Capacity | 30mm |
| Form | Extra Capacity Files |
| For Use In | Filing Cabinets |
| Dimensions | 240x387mm |
| Country of Origin | China |
| Runner Width | 387mm |
| Grammage | 240 Micron |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Material | Polypropylene |
| Warranty | 12 months |
Product Information
| Brand | Rexel |
| Type | Suspension File & Accessories |
Description
These Rexel Multifile Extra suspension files are made from durable polypropylene and feature a 30mm base, which can hold up to 300 sheets of A4 or foolscap paper. The files also feature unique linkable, colour coded bars and repositionable tabs for convenient filing. This assorted pack contains 10 foolscap suspensions files, with 2 each in bright blue, pink, purple, green and orange.
Alternative Products
-
Product Code: TW786544 Stock Available
-
Product Code: TW786521 Stock Available
-
Product Code: TW7804119 Stock Available
-
Product Code: TW7063319 Stock Available
-
Product Code: TW706324 Stock Available
-
Product Code: TW7063110 Stock Available
-
Product Code: TW706303 Stock Available
-
Product Code: TW706284 Stock Available
-
Product Code: TW2947020 Stock Available
-
Product Code: TW155032 Stock Available
-
Product Code: TW155022 Stock Available
-
Product Code: BX830202 Stock Available
-
Product Code: MS780802 Stock Available
-
Product Code: 21165ES49 Stock Available
