- Colour: Green
- Pack of 50
- Lateral suspension files made from 100% recycled manilla
- 15mm capacity for up to 150 sheets of A4
- Designed for 330mm lateral file systems
- Size: A4 (210x297mm)
- Supplied with plastic tabs to link files
- Also supplied with printable card inserts for the tabs
<
>
Rexel Multifile 330 Lateral File Manilla 15mm Green (Pack of 50) 78080
2 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Green |
| Size | Foolscap |
| For Use In | Cupboards |
| Form | V-Base Files |
| Dimensions | 280x330mm |
| Country of Origin | United Kingdom |
| Capacity | 15mm |
| Runner Width | 330mm |
| Grammage | 210gsm |
| Material | Manilla |
| Recycled Product | Minimum 77% Recycled Material |
| Manufacturer | ACCO Brands |
Product Information
| Brand | Multifile |
| Type | Accessories |
Description
Rexel Multifile 330 Lateral Suspension Files are the perfect way to store and protect your documents. The files are made from 100% recycled manilla, keeping your documents neat, safe and secure. Each suspension file has a 15mm capacity for up to 150 sheets of A4 paper. They are also supplied with plastic tabs to link files, as well as printable card inserts for the tabs. This pack contains 50 green files.
Alternative Products
-
Product Code: TW786544 Stock Available
-
Product Code: TW786521 Stock Available
-
Product Code: TW7804119 Stock Available
-
Product Code: TW706723 Stock Available
-
Product Code: TW706703 Stock Available
-
Product Code: TW7063319 Stock Available
-
Product Code: TW706324 Stock Available
-
Product Code: TW7063110 Stock Available
-
Product Code: TW706303 Stock Available
-
Product Code: TW706284 Stock Available
-
Product Code: TW2947020 Stock Available
-
Product Code: TW294697 Stock Available
-
Product Code: TW155032 Stock Available
-
Product Code: TW155022 Stock Available
-
Product Code: 28221AC7 Stock Available
-
Product Code: RX246851 Stock Available
-
Product Code: RX224685 Stock Available
-
Product Code: BX830202 Stock Available
-
Product Code: KF0118482 Stock Available
-
Product Code: 21165ES49 Stock Available
