- V shaped base
- Polypropylene suspension files for durable filing
- Reinforced base for durability
- Size: A4
- Colour: Blue
- Pack of 25
<
>
Elba Ultimate Lateral File Vbtm PP A4 Blue (25 Pack) 100330583
1 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Size | A4/Foolscap |
| Capacity | 15mm |
| Dimensions | 280x275mm |
| For Use In | Cupboards |
| Form | V-Base Files |
| Material | Polypropylene |
| Manufacturer | Hamelin |
| Runner Width | 330mm |
| Warranty | 5 Years |
Product Information
| Brand | Elba |
| Type | Accessories |
Description
These Elba Ultimate lateral suspension files are made from 0.5mm polypropylene with reinforced ridged bases for durability. Suitable for filing A4 sized documentation, these suspension files feature a V shaped base and are supplied in a pack of 25 blue files.
Alternative Products
-
Product Code: TW786544 Stock Available
-
Product Code: TW786521 Stock Available
-
Product Code: TW7804119 Stock Available
-
Product Code: TW706723 Stock Available
-
Product Code: TW706703 Stock Available
-
Product Code: TW7063319 Stock Available
-
Product Code: TW706324 Stock Available
-
Product Code: TW7063110 Stock Available
-
Product Code: TW706303 Stock Available
-
Product Code: TW706284 Stock Available
-
Product Code: TW2947020 Stock Available
-
Product Code: TW294697 Stock Available
-
Product Code: TW155032 Stock Available
-
Product Code: TW155022 Stock Available
-
Product Code: 28221AC7 Stock Available
-
Product Code: RX246851 Stock Available
-
Product Code: RX224685 Stock Available
-
Product Code: BX83022Currently out of Stock
-
Product Code: MS780802 Stock Available
-
Product Code: KF0118482 Stock Available
-
Product Code: 21165ES49 Stock Available
