- Slanted for optimum presentation
- Can be wall mounted or free standing
- Durable and clear styrene consruction
- For A5 literature
- Four tiers
<
>
Deflecto 4 Tier Literature Holder A5 DE779YTCRY
125 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 4 Pockets |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 175x255x165mm |
| Dimensions | 172x175x345mm |
| Pocket Size | A5 |
| Material Thickness | 2.2mm |
| Orientation | Portrait |
| Material | Polystyrene |
| Manufacturer | Stewart Superior |
| Weight | 382g |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Sorter/Organizer |
Description
The Deflecto A5 Literature Display is ideal for a range of businesses, allowing you to effectively inform your customers. Great for a range of different magazines or brochures, the four-tiered display provides room for a number of different items. With a clear plastic construction, your literature is highly visible and you don't have to worry about the deterioration of your display over time. Can be wall mounted or stand free for ease of use and versatility.
Alternative Products
-
Product Code: DB8034247 Stock Available
-
Product Code: MF2036710 Stock Available
-
Product Code: MF20364Currently out of Stock
-
Product Code: DF7770136 Stock Available
-
Product Code: DF77301106 Stock Available
-
Product Code: RN078331863 Stock Available
-
Product Code: DF764911223 Stock Available
-
Product Code: DF6320123 Stock Available
-
Product Code: DF77501256 Stock Available
-
Product Code: RN07433736 Stock Available
