- Dimensions: W265 x H260 x D100mm
- Wall-mounted literature holder
- Single pocket display
- For A4 literature
- For booklets and brochures
- Includes wall-fixing kit
- Sturdy plastic construction
<
>
Deflecto Crystal Portrait Literature Holder A4 CP078YTCRY
1863 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 1 Pocket |
| Country of Origin | China |
| Dimensions (WxDxH) | 265x100x260mm |
| Dimensions | 265x260x100mm |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Pocket Size | A4 Pockets |
| Orientation | Portrait |
| Material Thickness | 2.5mm |
| Material | Polycarbonate |
| Weight | 334g |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Wall Mounted |
Description
Made of sturdy translucent plastic, the Deflecto Clear Portrait A4 Literature Holder is ideal for wall-mounting in an office lobby or reception area, or for use in museums or other attractions to hold literature for visitors and customers. The pocketed design shows clearly the cover of brochures or leaflets to entice visitors into picking one up.
Alternative Products
-
Product Code: RH00203211 Stock Available
-
Product Code: RH00037Currently out of Stock
-
Product Code: DF7770136 Stock Available
-
Product Code: DF77301106 Stock Available
-
Product Code: DF764911223 Stock Available
-
Product Code: DF77901125 Stock Available
-
Product Code: DF7320135 Stock Available
-
Product Code: DF6320123 Stock Available
-
Product Code: RN07433736 Stock Available
