- Slanted for optimum presentation
- Can be wall mounted or free standing
- Clear for easy view of contents
- Durable and clear styrene consruction
- For A4 literature
- Holds portrait A4 size leaflets
<
>
Deflecto DL Literature Holder A4 DE770YTCRY
394 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 1 Pocket |
| Dimensions (WxDxH) | 238x275x95mm |
| Dimensions | 237x95x278mm |
| Country of Origin | China |
| Pocket Size | A4 Pockets |
| Material Thickness | 2.2mm |
| Orientation | Portrait |
| Material | Polystyrene |
| Manufacturer | Deflecto Ltd |
| Weight | 267g |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Rack |
Description
Made of sturdy transparent plastic, the Deflecto A4 Literature Holder looks great on a reception desk for visitors, on a display for customers, or at your table at a trade fair for potential clients. The pocketed design shows clearly the cover of brochures or leaflets to entice visitors into picking one up.
Alternative Products
-
Product Code: DB8034247 Stock Available
-
Product Code: DF47701166 Stock Available
-
Product Code: MF2036710 Stock Available
-
Product Code: MF20364Currently out of Stock
-
Product Code: DF77301106 Stock Available
-
Product Code: DF764911223 Stock Available
-
Product Code: DF77901125 Stock Available
-
Product Code: DF77501256 Stock Available
