- Durable and clear styrene consruction
- Three tiers
- For A4 literature
- Can be wall mounted or free standing
- Slanted for optimum presentation
<
>
Deflecto 3 Tier Literature Holder A4 DE773YTCRY
106 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Capacity/Pockets | 3 Pockets |
| Dimensions | 237x160x323mm |
| Dimensions (WxDxH) | 245x322x160mm |
| Country of Origin | China |
| Material | Polystyrene |
| Orientation | Portrait |
| Material Thickness | 2.2mm |
| Pocket Size | A4 |
| Manufacturer | Deflecto Ltd |
| Warranty | 12 Month Warranty |
| Weight | 580g |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Literature Rack |
Description
The Deflecto A4 Literature Display is ideal for a range of businesses, allowing you to effectively inform your customers. Great for a range of different magazines or brochures, the three-tiered display provides room for a number of different items. With a clear plastic construction, your literature is highly visible and you do not have to worry about the deterioration of your display over time. Can be wall mounted or stand free for ease of use and versatility.
Alternative Products
-
Product Code: DB8034247 Stock Available
-
Product Code: MF2036710 Stock Available
-
Product Code: MF20364Currently out of Stock
-
Product Code: DF7770136 Stock Available
-
Product Code: RN078331863 Stock Available
-
Product Code: DF764911223 Stock Available
-
Product Code: KF0418855 Stock Available
-
Product Code: DF77901125 Stock Available
-
Product Code: DF6320123 Stock Available
-
Product Code: DF77501256 Stock Available
-
Product Code: RN07433736 Stock Available
