- Ideal for reception areas and meeting rooms
- Made from carefully selected Arabica and Robusta beans
- Pack of 200 individual sticks
- Cuts down on waste and spoilage
- Bold flavours and refreshing feel
- Handy individual coffee servings in portable sachets
<
>
Nescafe Original Coffee One Cup Stick Sachet (Pack of 200) 12348358
638 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Decaffeinated | No |
| Pack Size | 1.8g |
| Pack Type | Sachets |
| Environment Support | 100% sustainably sourced beans |
| Filter Or Instant | Instant Coffee |
| Dimensions (WxDxH) | 250x145x141mm |
| Coffee Style | Instant Coffee |
| Coffee Type/Flavour | Original |
| Manufacturer | Nestle |
| Weight | 556g |
Product Information
| Brand | Nescafe |
| Type | Coffee & Syrups |
Description
Nescafe One Cup Sachets each contain just the right amount for a delicious cup of morning or afternoon coffee. Simply empty the sachet into a cup, add hot water and milk or sugar to taste, then stir. The original, signature instant coffee from Nescafe combines medium roast Arabica and Robusta beans to create a deep, full-bodied flavour. Ideal for catering, meeting rooms and breakout areas. This pack contains 200 sticks.
Alternative Products
-
Product Code: AU038401149 Stock Available
-
Product Code: AU03901890 Stock Available
-
Product Code: AU60721147 Stock Available
-
Product Code: BZ02050207 Stock Available
-
Product Code: BZ24980916 Stock Available
-
Product Code: BZ24551164 Stock Available
-
Product Code: BZ5432312 Stock Available
-
Product Code: NL4447337 Stock Available
-
Product Code: AU9387890 Stock Available
-
Product Code: NL820205929 Stock Available
-
Product Code: BZ9420110 Stock Available
-
Product Code: NL85680230 Stock Available
-
Product Code: NL3070738 Stock Available
-
Product Code: NL72758313 Stock Available
-
Product Code: NL7275925 Stock Available
-
Product Code: NL72757216 Stock Available
-
Product Code: KS162306995 Stock Available
-
Product Code: KS162331799 Stock Available
-
Product Code: AU99478Currently out of Stock
-
Product Code: KS16235367 Stock Available
-
Product Code: NL82330752 Stock Available
-
Product Code: NL25268128 Stock Available
-
Product Code: NL19838133 Stock Available
-
Product Code: NL1983932 Stock Available
-
Product Code: NL1984965 Stock Available
-
Product Code: 15268NTCurrently out of Stock
