- Individual sachet sticks
- Pack of 200
- Caffeine free
- Simply empty the sachet into a cup, add hot water and milk or sugar to taste, then stir
- Ideal for reception areas and meeting rooms
- Robust, bold flavours
- Cuts down on waste and spoilage
- Handy individual servings in portable sachets
<
>
Nescafe Decaffeinated One Cup Sticks Coffee Sachets (Pack of 200) 12349814
313 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Decaffeinated | Yes |
| Eco-Aware | Yes |
| Pack Type | Sachets |
| Pack Size | 1.8g |
| Environment Support | 100% sustainably sourced beans |
| Filter Or Instant | Instant Coffee |
| Dimensions (WxDxH) | 250x142x144mm |
| Coffee Type/Flavour | Original |
| Coffee Style | Instant Coffee |
| Manufacturer | Nestle |
| Weight | 579g |
Product Information
| Brand | Nescafe |
| Type | Coffee & Syrups |
Description
Nescafe One Cup Sachets each contain just the right amount for a delicious cup of morning or afternoon coffee. Simply empty the sachet into a cup, add hot water and milk or sugar to taste, then stir. Nescafe Decaffeinated Coffee has all the robust, bold flavours of an invigorating cup of coffee without any of the caffeine. These individual sachets are ideal for catering, meeting rooms and breakout areas. This pack contains 200 sticks.
Alternative Products
-
Product Code: AU038401149 Stock Available
-
Product Code: AU03901890 Stock Available
-
Product Code: AU60721147 Stock Available
-
Product Code: BZ02050207 Stock Available
-
Product Code: BZ24980916 Stock Available
-
Product Code: BZ24551164 Stock Available
-
Product Code: BZ5432312 Stock Available
-
Product Code: NL4447337 Stock Available
-
Product Code: AU9387890 Stock Available
-
Product Code: NL820205929 Stock Available
-
Product Code: BZ9420110 Stock Available
-
Product Code: NL85680230 Stock Available
-
Product Code: NL3070738 Stock Available
-
Product Code: NL7275925 Stock Available
-
Product Code: NL72757216 Stock Available
-
Product Code: KS162306995 Stock Available
-
Product Code: KS162331799 Stock Available
-
Product Code: AU99478Currently out of Stock
-
Product Code: KS16235367 Stock Available
-
Product Code: NL82330752 Stock Available
-
Product Code: NL72756638 Stock Available
-
Product Code: NL25268128 Stock Available
-
Product Code: NL19838133 Stock Available
-
Product Code: NL1983932 Stock Available
-
Product Code: NL1984965 Stock Available
-
Product Code: 15268NTCurrently out of Stock
