- Dimensions: 330x421x1249mm
- Strong base for extra stability
- Sleek design with brushed silver finish
- Supplied flat-packed: light assembly required
- 6 x A4 compartments
<
>
Deflecto Six Pocket Literature Floor Stand A4 Silver DE693145
16 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | WxDxH: 375x380x1260mm |
| Dimensions (WxDxH) | 380x1250x420mm |
| Capacity/Pockets | 6 Pockets |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Material | Aluminium/Acrylic |
| Orientation | Portrait |
| Pocket Size | A4 Pockets |
| Weight | 10.36kg |
| Warranty | 12 Month Warranty |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Floor Standing |
Description
If your workplace has promotions and notices to share, this 6-pocket floor stand from Deflecto is an ideal choice. With six separate compartments, all of which are A4 in size, it is ideal for promoting your company in your reception or lobby. The frosted plastic adds a professional-looking finish. A sturdy base ensures durable and reliable support, with a brushed aluminium finish and sleek design that will suit any environment.
Alternative Products
-
Product Code: NB0640621 Stock Available
-
Product Code: NB064046 Stock Available
-
Product Code: DB8034247 Stock Available
-
Product Code: 25064AC1 Stock Available
-
Product Code: DF3613327 Stock Available
-
Product Code: MF23966Currently out of Stock
-
Product Code: MF23964Currently out of Stock
-
Product Code: MF203678 Stock Available
-
Product Code: MF20364Currently out of Stock
-
Product Code: BQ110034 Stock Available
-
Product Code: BQ110023 Stock Available
-
Product Code: BQ110012 Stock Available
-
Product Code: MF88063Currently out of Stock
-
Product Code: NB390031 Stock Available
-
Product Code: DF8823311 Stock Available
-
Product Code: BQ04832Currently out of Stock
-
Product Code: BQ04544Currently out of Stock
