- Includes carry case
- Portable design - folds down to carry
- 6 double-sided shelves for A4 booklets and brochures
- Dimensions (assembled): W275 x D370 x H1500mm
<
>
Deflecto Double Sided Folding Stand A4 Silver DE36100
28 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Silver/Clear |
| Capacity/Pockets | 6 Pockets |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 275x370x1500mm |
| Dimensions (WxDxH) | 280x375x1500mm |
| Orientation | Portrait |
| Material Thickness | 3mm |
| Pocket Size | A4 |
| Material | Aluminium/Acrylic |
| Manufacturer | Deflecto Europe |
| Warranty | 12 Month Warranty |
| Weight | 5.862kg |
Product Information
| Brand | Deflecto |
| Type | Floor Standing |
Description
Bring the Deflecto Folding Stand to your next trade fair or exposition, unfold it from the bag and you get a 1500mm tall display stand with six double-sided shelves. You can use it to stock brochures, booklets and leaflets up to A4 size and present them with a professional style to customers and visitors. Then when you are finished, simply fold it down and pack it back into the carry case.
Alternative Products
-
Product Code: NB0640621 Stock Available
-
Product Code: NB064046 Stock Available
-
Product Code: DB8034247 Stock Available
-
Product Code: 25064AC1 Stock Available
-
Product Code: MF23966Currently out of Stock
-
Product Code: MF23964Currently out of Stock
-
Product Code: MF2036710 Stock Available
-
Product Code: MF20364Currently out of Stock
-
Product Code: BQ110034 Stock Available
-
Product Code: BQ110023 Stock Available
-
Product Code: BQ110012 Stock Available
-
Product Code: MF88063Currently out of Stock
-
Product Code: NB390031 Stock Available
-
Product Code: DF8823311 Stock Available
-
Product Code: DF0273116 Stock Available
-
Product Code: BQ04832Currently out of Stock
-
Product Code: BQ04544Currently out of Stock
