- Standard yield
- Original Brother inkjet cartridge
- Compatible with: MFC-J220, J265W, J410, J415W, DCP-J125, J315W, J515W
- Page yield: up to 260
- Colour: Magenta
<
>
Brother LC985M Inkjet Cartridge Magenta LC985M
3 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-J220, MFC-J265W, MFC-J410, MFC-J415W, DCP-J125, DCP-J140W, DCP-J315W, DCP-J515W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 260 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Product colour | Black |
| Width | 24 mm |
| Depth | 85 mm |
| Height | 122 mm |
| Weight | 36 g |
| Package weight | 67 g |
| Pallet gross height | 15.1 cm |
| Products per pallet | 3000 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 217.8 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
