- Pack of 600 labels
- Colour: white
- Size: 99.1 x 93.1mm
- 100 sheets, 6 labels per sheet
- QuickDRY technology for smudge free printing
- For use with inkjet printers
<
>
Avery Inkjet Label 99.1x93.1mm 6 Per Sheet Wht (Pack of 600) J8166-100
45 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Labels Per Sheet | 6 per Sheet |
| Adhesive Type | Permanent |
| For Inkjet Printers | Yes |
| For Laser Printers | No |
| For Copiers | No |
| Form | A4 Sheets |
| Country of Origin | UK |
| Dimensions | 220x20x310mm |
| Label Size | 99.1x93.1mm |
| Manufacturer | Avery UK |
| Material | Paper |
| Weight | 1.15kg |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Large Labels |
Description
For use with inkjet printers, these Avery parcel labels feature QuickDry technology for smudge free printing. Each white label measures 99.1 x 93.1mm. This pack contains 100 A4 sheets, with 6 labels per sheet (600 labels in total).
Alternative Products
-
Product Code: AV0491618 Stock Available
-
Product Code: AV9897740 Stock Available
-
Product Code: AVJ816813 Stock Available
-
Product Code: AVJ8167Currently out of Stock
-
Product Code: AV10623138 Stock Available
-
Product Code: AV98895106 Stock Available
-
Product Code: AV9888534 Stock Available
-
Product Code: AV9888246 Stock Available
-
Product Code: AV1062711 Stock Available
-
Product Code: AVL7169168 Stock Available
-
Product Code: AVL7168E163 Stock Available
-
Product Code: AVL7168251 Stock Available
-
Product Code: AVL7167168 Stock Available
-
Product Code: AVL7166ECurrently out of Stock
-
Product Code: AVL7166166 Stock Available
