- Made from polypropylene covered recycled board
- Polypropylene
- Spine label Plastic pockets with Inserts
- Capacity: 250 sheets
- 2 O-Rings
<
>
5 Star 2O-Ring Binder A4 Polypropylene Blue (Pack of 10) 340298
Currently out of Stock
| Size | PRICE | QTY | |
| Pack of 10 | £19.17 | |
|
| Individual Items | £3.89 | |
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Ring Type | O-Ring |
| Size | A4 |
| Dimensions | 250x311x45mm |
| Capacity | 250 Sheets |
| Recycled Product | Up To 50% Recycled Material |
| Number Of Rings | 2 Ring |
| Material | PVC On Board |
| Orientation | Portrait |
| Manufacturer | Spicers |
| Spine Width | 25mm Spine |
| Weight | 228g |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Binder |
Description
5 Star™ Office Ring Binders are made from polypropylene covered board designed to match the corresponding 5 Star™ Office Lever Arch Files. The board is made from recycled material and is strengthened to provide a durable and long lasting binder. Adhesive label on spine for personalisation.
**Design may vary''**”
Alternative Products
-
Product Code: WX0200339 Stock Available
-
Product Code: JDH660718 Stock Available
-
Product Code: JDH67023148 Stock Available
-
Product Code: BX079086 Stock Available
-
Product Code: KF01472108 Stock Available
-
Product Code: BX0484629 Stock Available
-
Product Code: BX065588 Stock Available
-
Product Code: BX0010717 Stock Available
-
Product Code: BX00114Currently out of Stock
-
Product Code: KF0200540 Stock Available
-
Product Code: KF02004111 Stock Available
-
Product Code: KF02003230 Stock Available
-
Product Code: JDD66174151 Stock Available
-
Product Code: 66070EXCurrently out of Stock
-
Product Code: BX0511036 Stock Available
-
Product Code: BX0016041 Stock Available
-
Product Code: BX0014543 Stock Available
