Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Black/Silver |
| Material | Plastic |
| EN Standard Code | BS EN ISO 9241 |
| Drawer Unit | Yes |
| Form | Monitor Stand |
| Dimensions (WxDxH) | 504.8x357.2x106.4mm |
| Dimensions | 106x504x357mm |
| Adjustable | Yes |
| Monitor Notebook Size | Up to 28in Monitor |
| Monitor/Notebook Size | 28in Monitor |
| Number Of Height Adjustments | 5 |
| Number Of Screens/Laptops | One |
| Maximum Load | 36kg |
| Height Range | 10.7/12/13.3/14.6/15.9cm |
| Manufacturer | Fellowes |
| Stackable | No |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 2.13kg |
Product Information
| Brand | Fellowes |
| Type | Accessories |
Sustainability
Description
Alternative Products
-
Product Code: BB54139Currently out of Stock
-
Product Code: BB5046010 Stock Available
-
Product Code: BB917172 Stock Available
-
Product Code: BB5297529 Stock Available
-
Product Code: BB52973234 Stock Available
-
Product Code: BB5413870 Stock Available
-
Product Code: BB47095131 Stock Available
-
Product Code: BB91712113 Stock Available
-
Product Code: BB917133 Stock Available
-
Product Code: BB8032273 Stock Available
-
Product Code: BB9145029 Stock Available
