- Genuine Epson ink cartridge
- High yield
- Results are sharp and well defined
- For use with Expression Photo XP-55/750/760/850/860/950/960
- Print yield: 740 pages
- Colour: Yellow
<
>
Epson 24XL Elephant Claria Photo HD Ink Cartridge High Yield Yellow C13T24344012
74 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | - Expression Photo XP-960\n- Expression Photo XP-950\n- Expression Photo XP-860\n- Expression Photo XP-760\n- Expression Photo XP-55\n- Epson Expression Photo XP-850\n- Epson Expression Photo XP-750 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 740 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink volume | 8.7 ml |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13T24344012 |
| Country of origin | Indonesia |
| Package width | 102 mm |
| Package depth | 26 mm |
| Package height | 145 mm |
| Package weight | 45 g |
| Package type | Blister |
| Certification | CE |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 39 cm |
| Products per pallet | 3400 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 102 mm |
| Master (outer) case length | 260 mm |
| Master (outer) case height | 146 mm |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946627045 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Products per pallet (UK) | 3400 pc(s) |
| Products per pallet layer | 340 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 340 pc(s) |
| Minimum order quantity | 10 pc(s) |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
