- Smudge free technology
- Ideal for use as barcode, price or return address labels
- Dimensions: 38.1 x 21.2mm
- Colour: white
- Adhesive mini labels ideal for files, folders and boxes
- Compatible with inkjet printers
- Template software is available online
- 25 sheets of 65 labels (1625 total)
<
>
Avery Inkjet Mini Labels 38.1x21.2mm 65 Per Sheet White (Pack of 1625) J8651-25
50 Stock Available
Also Consider
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Labels Per Sheet | 65 per Sheet |
| Country of Origin | UK |
| Adhesive Type | Permanent |
| Dimensions | 215x10x325mm |
| For Laser Printers | No |
| For Inkjet Printers | Yes |
| For Copiers | No |
| Label Size | 38.1x21.2mm |
| Manufacturer | Avery UK |
| Weight | 0.35kg |
| Sheets Or Rolls | A4 Sheets |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Small Labels |
Description
These Avery mini labels are ideal for use as return address labels, as well as marking and organising documents. For use with your inkjet printer, the labels feature jam free printing for reliable results every time. These mini labels measure 38.1 x 21.2mm and this pack contains 25 A4 sheets, with 65 white labels per sheet (1625 labels in total).
Alternative Products
-
Product Code: AV99284543 Stock Available
-
Product Code: AV9878574 Stock Available
-
Product Code: AVL767451 Stock Available
-
Product Code: AVL76561 Stock Available
-
Product Code: AVL7651H288 Stock Available
-
Product Code: AVL75512 Stock Available
-
Product Code: AVL7171435 Stock Available
-
Product Code: AV10636220 Stock Available
-
Product Code: AV10637137 Stock Available
-
Product Code: AV10639325 Stock Available
-
Product Code: AV1360695 Stock Available
-
Product Code: AV1360810 Stock Available
-
Product Code: AV106331 Stock Available
-
Product Code: AV10642201 Stock Available
-
Product Code: AV10634Currently out of Stock
-
Product Code: AV99283143 Stock Available
-
Product Code: AV9888615 Stock Available
-
Product Code: AVL7651182 Stock Available
-
Product Code: AVL726320 Stock Available
-
Product Code: KF01130481 Stock Available
-
Product Code: AV0003944 Stock Available
